تبلیغات
دنیای کامپیوتر - 10 زبان برنامه نویسی برتر

خدا تنها به معنی آفریننده ی هستی نیست، بلکه معنی هستی نیز هست. دکتر علی شریعتی

10 زبان برنامه نویسی برتر

نویسنده :ib ib
تاریخ:چهارشنبه 6 بهمن 1389-09:26 ب.ظ

به خوندن متن زیر  با زبان های برتر رنامه نویسی به طور مختصر آشنایی پیدا می کنید.
در ادامه مطلب به شرح زبان ها پرداختم.

1- JAVA

برای سرمایه گذاری در پروژه های اقتصادی بهترین زبان، زبان برنامه نویسی جاوا و .NET مایکروسافت است که از بین این دو باز هم جاوا حرف اول را می زند و طبق آخرین اطلاعات بیش از 9 میلیون نفر در سراسر دنیا به این زبان برنامه نویسی می کنند. که این نشان دهنده تعداد بسیاری زیادی از برنامه های کاربردی و... می باشد که به این زبان نوشته شده اند و نیاز به پشتیبانی ، نگهداری و بروزرسانی دارند.

Java

علاوه بر همه اینها زبان برنامه نویسی سیستم عامل Android (برای موبایل) جاوا می باشد.سیستم عامل Android که خود گستردگی خوبی دارد برای تکامل روز به روز نیاز به برنامه ها و ابزار های جدیدی دارد که همگی باید به زبان جاوا باشند . طبق آخرین آمار انجمن برنامه نویسان TIOBE زبان برنامه نویسی جاوا به لحاظ کارائی و استفاده دارای بالاترین رنکینگ در سرتاسر دنیاست.

2- #C

#C یک زبان برنامه نویسی چند مدلی می باشد که شامل دستوری ، تابعی ، عمومی ، شیئگرا و جزء گرا است. این زبان توسط شرکت ماکروسافت و از دل زبان Net . ماکروسافت خلق و پرورش یافت و بعدها توانست استاندارهای Ecma و ISO را دریافت کند و بعنوان یک زبان استاندارد تائید شود.

C#

زبان # C زبان برگزیده ماکروسافت برای ایجاد سیستم عامل windows phone 7 می باشد.این زبان نیز مانند زبان جاوا برای پروژه های اقتصادی و بزرگ بسیار انتخاب خوبی است. گرچه تعداد برنامه نویسانی که به این زبان برنامه نویسی می کنند به پای برنامه نویسان جاوا نمی رسد ولی به لطف پشتیبانی مایکروسافت و امکان استفاده از مجموعه Visual Studio مایکروسافت ، این زبان یکی از مدعیان قوی در بین زبانهای برنامه نویسی است.

طبق فهرست بندی انجمن TIOBE رنکینگ این زبان در ردیف 6 جدول زبانهای برنامه نویسی قرار دارد.

3- C++/C

می دانیم که این دو زبان با هم فرق دارند و در واقع زبان ++C براساس زبان C ساخته شده و به نوعی به آن اضافه شده است ولی به هرجهت با هم در نظر گرفته می شوند .انچه که در بیشتر موارد دیده می شود این است که زبان ++ C بیشتر در نرم افزارهای صنعتی مورد استفاده قرار گرفته است و این خود بر خاص بودن آن صحه می گذارد.

C++

چند نمونه از موارد عبارتند از نرم افزارهای مربوط به برنامه های کاربردی ، درایورهای دستگاههای مختلف ، نرم افزارهای مربوط به سیستمهای الحاقی یا اصطلاحا embedded systems ، برنامه های مربوط به Server-client ها با ضریب اجرایی فوق العاده بالا و همچنین نرم افزارهای سرگرمی مانند بازیهای ویدئویی. ++ C در مقایسه با تمام زبانهای برنامه نویسی حتی جاوا از قدرت تاثیر گذاری فوق العاده زیادی برخوردار است. به هرحال زبانهای C و ++ C در فهرست بندی TIOBE به ترتیب در ردیفهای دوم و سوم قرار دارند.

4- JAVA SCRIPT (همراه با HTML  و CSS)

javascript

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی مختص وب می باشد که کلیه مرورگرهای معروف و عمومی اینترنتی از آن پشتیبانی می کنند.این زبان در رده بندی انجمن TIOBE در ردیف یازدهم قرار دارد.

5- VISUAL BASIC

این زبان مانند زبان بیسیک طوری طراحی شده است که یادگیری آن اسان و استفاده از آن حتی برای برنامه نویسان مبتدی هم ساده باشد. برنامه نویسان با این زبان هم قادر به ایجاد برنامه های ساده GUI (دارای رابط گرافیکی برای کاربر) و هم خلق برنامه های پیچیده و توسعه یافته هستند.

visual basic

برنامه نویسی در Visual Basic ترکیبی است از اجزای مرتب شده ای برای کنترل روی ویژگی های مختلف فرم ها که از پیش تعریف شده اند و توابع عملیاتی که بر روی این اجزا قابل پیاده سازی و اجرا هستند و البته نوشتن کدهای اضافی برای ایجاد توابع بیشتر یا متفاوت.

سادگی و راحتی کار با این زبان برنامه نویسی ، باعث شد تا این زبان به سرعت و خیلی خوب جای خود را در بین برنامه نویسان پیدا کند تا جایی که در بین 10 زبان برتر دنیا قرار گیرد.این زبان در فهرست بندی TIOBE در رددیف پنجم قرار گرفته است.

6- PHP

php

php یک زبان عمومی است که برای برنامه های کاربردی و بخصوص برای طراحی صفحات وب بسیار محبوب است ، اگر می خواهید مستقل و آزاد برنامه نویسی کنید PHP یکی از زبانهای ایده آل و خوب است. این زبان یک زبان اسکریپتی است که اساس و بنیان ایجاد آن برای طراحی صفحات پویای وب بوده است.و در فهرست رده بندی TIOBE در ردیف چهارم قرار دارد.

7- OBJECTIVE-C

اگر می خواهید بدون کار بر روی پروژه های سنگین و متعدد با فشار روحی شدید – از ترس درست اجرا نشدن و جواب نگرفتن – پول زیاد بدست آورید کافی است زبان برنامه نویسی Objective-C را یاد بگیرید. این زبان از زبانهای Smalltalk و C اقتباس شده است و تاثیری بسزایی در ایجاد زبان جاوا داشت.

objective-c

این زبان اساسا برای استفاده بر روی سیستم عاملهای Mac OS X و iOS شرکت Apple ایجاد شده است و اخیرا با رشد روز افزون و محبوبیت زیاد محصولات شرکت Apple مثل iPhone و iPod و iPad کمبود شدید برنامه نویسان Objective-C بیش از همیشه احساس می شود.

زیرا همچنان با رشد علاقمندان به این دستگاههای تقاضاهای زیادی برای برنامه های کاربردی و جانبی این دستگاه ها وجود خواهد داشت.رتبه این رده بندی TIOBE ردیف نهم جدول است ، البته این رتبه در مقایسه با سال 2009 که 45 بوده است رشد بسیار خوبی داشته است.

8- PERL

خیلی ها معتقدند که زبان Perl نسخه جدید زبان COBOL است. Perl همچنین مانند یک نوار مسیر عبوری برای اینترنت به نظر می رسد و بیشتر برای هماهنگ سازی پایگاه های اطلاعاتی با دیگر سیستم ها بکار می رود تا زمانیکه زبانهای اسکریپتی و پویا مثل Perl ، PHP ، Python و Ruby متقاضی دارند ، زبانهای اصلی مثل Java در پشت سر اینها می مانند و دلیل آن رشد روزا فزون محبوبیت این زبانها در میان افراد است که باعث می شود نیاز به برنامه نویسان این زبانها در جامعه رشد کند.

perl

البته به گفته سایت Indeed.com تقاضا برای زبان Perl بیش از تقاضا برای زبانهای دیگر مثل PHP ، Python و Ruby می باشد. در فهرست بندی TIOBE زبان Perl در رده هشتم جدول رده بندی قرار گرفته است.

9- PYTHON

زبانهای برنامه نویسی پویا بخصوص Python برای ایجاد برنامه های کاربردی تحت وب و برنامه های کاربردی ابری در قالب هایی مثل Django استفاده می شوند. موتور برنامه های گوگل با زبان Python نوشته شده است و فقط با این زبان پشتیبانی و بروز می شود.

python

مزیت های زبان های Pythone و Perl نسبت به PHP بیشتر است چون زبان PHP فقط برای برنامه های تحت وب استفاده می شود درحالیکه زبانهای Python و Perl عمومی تر هستند و به منظورهای متفاوتی مثل هوا و فضا ، اقتصادی ، نظامی و .... قابل استفاده هستنند . این زبان در رده بندی TIOBE در رده هفتم قرار دارد.

10- RUBY

Ruby زبانی متوازن و دقیق است و توسط شخصی بنام Yukihiro «Matz» Matsumoto نوشته و ایجاد شده است. او این زبان را از میان زبانهای مورد علاقه خود یعنی Smaltalk, Perl, Ada, Eiffel و Lisp استنتاج کرده تا یک زبان جدید با توابع برنامه نویسی کامل و متوازن داشته باشد.

این زبان اولین بار در سال 1995 وارد بازار شد و در سال 2006 با پذیرش عمومی نسبتا بالایی مواجه شد. زبان Ruby برای ساخت برنامه های تحت وب، شبیه سازها ، مدل سازی های سه بعدی ، برنامه تجاری ، رباتیک ، شبکه ، علوم مخابراتی ، سیستم های مدیریت سیستم و بسیاری موارد دیگرا ستفاده می شود.

ruby

کمپانی هایی مثل Engine Yard ، heroku و New Relik از این زبان و ابزارهای جدید آن پشتیانی می کنند. طراح و سازنده این زبان در سال 2010 گفت : » هیچ برنامه نویس زبان Ruby نمی شناسم که بیکار مانده باشد. » این زبان در ردیف دهم ده زبان برتر دنیا قرار دارد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ventureintelligence.blogspot.com
شنبه 22 اردیبهشت 1397 06:48 ق.ظ
I believe tһiѕ site contains some really superb information for everyone :D.
"The ground that a good man treads is hallowed." by Jоhann vvon Goethe.
займ онлайн на карту с плохой кредитной историей украина
شنبه 22 اردیبهشت 1397 06:42 ق.ظ
онлайн займ на карту без отказа
кредит онлайн на карту украина без отказа
кредиты онлайн на карту без
проверки украина
кредит на карточку круглосуточно
онлайн кредиты 24/7
деньги в долг на карту украина
займ на карту без отказов
фитнес резинки esonstyle
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 05:03 ب.ظ
резинки для фитнеса длина 31 см
фитнес резинке купить днепропетровск
фитнес резинки u powex
купить резиновые петли украина
фітнес резинки дешево
joma jewellery guardian angel bracelet
سه شنبه 21 فروردین 1397 06:27 ب.ظ
We started our stroll through the grounds, across a hanging bridge over a river with extraordinarily clear
and blue water.
Joma Jewellery Stockists
سه شنبه 21 فروردین 1397 11:16 ق.ظ
The piece bears the clear hallmark •M Bhuj,” struck on the cover's inside.
A wedding Mr. And Mrs. I beloved this publish!
Bungling Ben
چهارشنبه 15 فروردین 1397 06:18 ق.ظ
Well I have good news!
charlotte chiropractor open saturday
چهارشنبه 15 فروردین 1397 02:21 ق.ظ
Together, we'll enable you live a healthy, vibrant life.
joma jewellery dreamcatcher
سه شنبه 14 فروردین 1397 10:05 ب.ظ
DeRosa based in NY is best identified for unsigned pieces of jewelry.
Items signed by DeRosa are mentioned to be very rare and intensely collectible.
How much can you grow from stretching?
شنبه 1 مهر 1396 05:04 ب.ظ
Great article! That is the type of info that are supposed to be shared around the web.

Shame on Google for not positioning this publish upper!
Come on over and talk over with my site . Thanks =)
How do you treat a sore Achilles tendon?
دوشنبه 16 مرداد 1396 11:12 ب.ظ
It is in point of fact a nice and helpful piece of information. I am satisfied that
you shared this useful information with us. Please stay us up to date like this.

Thanks for sharing.
What is a heel lift?
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:05 ب.ظ
Hello just wanted to give you a quick heads up.
The text in your content seem to be running off the screen in Ie.
I'm not sure if this is a format issue or something to do with internet browser
compatibility but I figured I'd post to let you
know. The style and design look great though! Hope you get the issue solved
soon. Many thanks
http://Shoelifts.over-blog.com/limb-length-incongruity-and-orthoticsorthotics-and-doctors
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 06:38 ق.ظ
We are a group of volunteers and starting a brand new scheme
in our community. Your web site provided us with valuable
info to work on. You've done a formidable job and our entire neighborhood
will be grateful to you.
manicure
سه شنبه 5 اردیبهشت 1396 04:35 ق.ظ
You've made some really good points there. I looked on the web to find out more about the
issue and found most people will go along with your views on this website.
BHW
جمعه 25 فروردین 1396 10:11 ق.ظ
Hmm is anyone else experiencing problems with the images
on this blog loading? I'm trying to find out if its a problem on my end or if it's the blog.
Any feedback would be greatly appreciated.
manicure
یکشنبه 20 فروردین 1396 04:50 ق.ظ
Hi, I think your website might be having
browser compatibility issues. When I look at your blog
site in Opera, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that,
excellent blog!
manicure
دوشنبه 14 فروردین 1396 06:20 ق.ظ
Everything is very open with a precise explanation of the issues.

It was definitely informative. Your website is very useful.
Thank you for sharing!
BHW
جمعه 11 فروردین 1396 10:26 ق.ظ
Greetings! Very useful advice within this article!
It is the little changes that make the most significant changes.

Thanks for sharing!
محسن
چهارشنبه 6 بهمن 1389 11:49 ب.ظ
نامردا دیگه دلفی رو به حساب نمی آرند
یادش بخیر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo